Cvikla ako doping

Rýchlejšie, dlhšie či s menšou námahou vďaka cvikle

Mám dobrú správu pre športovcov, ktorí by radi ešte vylepšili svoj výkon, ale nevedia ako na to. A to bez brania zakázaných látok. Ide totiž o úplne legálnu vec. Teda potravinu. Je ňou obyčajná cvikla… áno, tá červeno-fialová zelenina, ktorú dostať bežne kúpiť. Šťava z tejto úžasnej zeleniny nám umožňuje byť vytrvalejšími, alebo pri športovom výkone spotrebovať menej kyslíka. No nie je to úžasné?! Napríklad testovaní potápači zadržali dych o 30 sekúnd dlhšie než obvykle. Bežci mali pri rovnakom behu lepší čas a boli menej unavení.

Ako na to?

Stačí ak si dve až tri hodiny pred športovým výkonom dáme pohárik cviklovej šťavy alebo zjeme tri stredne veľké bulvy cvikly. Rovnako ako šťava totiž funguje aj konzumácia celej cvikly, varenej, či pečenej. Takto maximálne posilníme svoj športový výkon. Stojí to za to aspoň to otestovať, čo poviete?

Tip na šalát

Ale kto má rád jesť samú cviklu? Ja si ju rada pridávam do šalátu. Napríklad s rukolou, syrom a orieškami, poliatu dressingom z medu a umeoctu.

Advertisement

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: