Ja už nepijem

Pohárik červeného k večeri

Ešte donedávna som si s chuťou dala pohárik červeného vína k večeri alebo po nej. Utešovala som sa tým, že je to “dovolené”. Dokonca zdraviu prospešné. Ženy môžu predsa vypiť deci denne, muži až dva … Až kým som si neprečítal knihu od doktora Gregera.

Mierne pitie chráni srdce, ale …

Zistila som, že kardioprotektívne účinky červeného vína, alebo teda striedmeho pitia ako takého, chránia iba tých, ktorí celkovo nežijú veľmi zdravo. Jeden alebo dva poháriky za deň pre nich znamená zníženie rizika ochorenia srdca. Zrejme kvôli tomu, že alkohol prispieva k riedeniu krvi. Preto ľudia, ktorí síce nežijú veľmi zdravo, ale pritom mierne pijú, žijú dlhšie než rovnako nezdravo žijúci abstinenti.

Piť či nepiť

Platí to však len pre ľudí, ktorí vedú nezdravý životný štýl. Aj ľahké pitie alkoholu totiž môže zvýšiť riziko rakoviny. Ľudia, ktorý žijú aspoň trošku zdravo nemajú z pitia alkoholu žiaden úžitok. Tak teda na zdravie!

Advertisement

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: