5 pravidiel ako cez Vianoce nepribrať

Photo: Pixaby & iStock

Vieš, treba si uvedomiť, že aj tak niečo priberieš. Zmier sa s tým! Nech nemáš stres. Lebo zo zvýšeného kortizolu sa priberá ešte viac. Takže žiadne pocity viny. Sú predsa Vianoce!

Ale! Aby si ostala pri kilečku či dvoch a nepribrala rovno 5, treba si to trošku ustriehnuť.

Ako? Stačí aplikovať bežné odporúčania na chudnutie. Vybrala som aspoň 5, ktoré sa snáď dajú dodržať:

  • Keď pocítiš hlad alebo chuť na niečo, daj si najprv pohár vody a chvíľku počkaj. Možno ťa to prejde. A ak nie, daj si najprv šalát. Nie, nie ten majonézový! Listový, rajčinový … ľahký. Alebo nejakú polievku. Zaplní ti žalúdok a nezostane toľko miesta na to vyprážané mäso a majonézový šalát.  
  • Keď už ideš jesť, naber porcie v kuchyni a hrnce s jedlom nech ostanú tam. Pretože ak ich položíš na prestretý stôl, budeš to mať príliš jednoduché nabrať si ešte trošku, a ešte trošku … Najlepšie bude, ak ich rovno odložíš naspäť do chladničky ešte predtým, ako pôjdeš jesť.
  • Ja viem, tie koláče vyzerajú tak krásne na konferenčnom stole pred telkou, a tie salónky na stromčeku tiež … daj tie koláče aspoň niekam inam, na poličku, na skriňu, … nech nie sú na dosah ruky, a musíš sa postaviť aby si si zobrala ďalší. A stromček nech zdobia iné ozdoby. Nie čokolády. Čas Pelíšok už pominul.
  • Zapamätaj si, prvé sústo, alebo prvých pár súst chutí najviac. Chuťové poháriky uspokojíš teda za chvíľku. Potom už ideš len do kvantity. Na čo? Jeme predsa pre potešenie z chuti, nie preto, aby sme otestovali, či sa náš 5ml žalúdok dá skutočne roztiahnuť až na tie 4 litre!!! Hovorí sa, že nie sú nezdravé potraviny, len ich množstvá.
  • Choď každý deň po večeri na prechádzku. Aspoň na 20 minút. Ideálna by bola hodina. Aspoň cez tie Vianoce. A po prechádzke už nič nejedz. O to viac si vychutnáš raňajky na druhý deň.

Tak šťastné a veselé!

PS: A hlavne nepanikár! Časť tej extra váhy je aj voda, ktorá sa rada viaže na glukózu. Tak sa prestaň vážiť každý deň. V januári to dáš zas do pohody.

Advertisement

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: