Banánová palacinka

Všetci sa ma pýtate na moje obľúbené raňajky – banánovú palacinku. :o) Niektorí ste ju už aj vyskúšali a viem, že niektorí ste si ju tak obľúbili, že si ju pravidelne robíte na raňajky v rôznych obmenách.

Je to úplne jednoduchý recept, preto som z toho nerobila samostatný príspevok na blog, ale zisťujem, že banánová palacinka je toho hodná. Tak jej týmto vzdávam tú česť.

Ingrediencie: Potrebujete len 1 banán, 2 vajíčka a trošku škorice (cejlónskej!). https://health-food-ie.com/2019/09/19/

Postup: Banán roztlačte a vajíčka so škoricou do banánu zašľahajte. Máte hotovú zmes. Kto chce, môže pridať vločky, či mandľovú múku, alebo proteínový prášok, no potom treba pridať aj dve lyžice vody. Niekto si pridáva pomleté ľanové semienka. Fantázie sa medze nekladú. Pridajte lyžicu raw kakaa a máte kakaovú palacinku. Tadá!

Zmes vylejte na palacinkár alebo “dolkovač”, podľa toho, či chcete mať jednu veľkú palacinku alebo 4 malé a s niekým sa podeliť. Opečte z oboch strán do zlatista. Trvá to len pár minút. Tá veľká palacinka sa trošku ťažšie obracia. Ale časom naberiete zručnosť. :o)

Dajte palacinku na tanier a servírujte posypanú obľúbenými orechmi a bobuľovým ovocím. Podľa toho, čo práve doma máte. Dobrú chuť!

Advertisement

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: