Oddych aj bez spánku

Vďaka vynálezu elektroencefalogramu (EEG) vieme, že ľudia prežívajú 4 základné psychické stavy. Rozlišujeme ich podľa mozgových vĺn. Dva sú v bdelom stave a dva v spánku.  Vlny delta a theta prevládajú v spánku. Delta vlny sa dajú zachytiť v hlbokom spánku a vlny theta keď sa nám sníva. Vlny alfa a beta prevládajú v bdelom stave. Stav beta je aktívny stav, v ktorom sa nachádzame najčastejšie.

No a potom tu je stav alfa. Je to uvoľnený stav, hoci bdelý a pozorný. Pre niekoho je to stav meditácie. Do kvalitnej alfy sa vieme dostať asi po 90 minútach. Existuje však aj skratka k tomuto stavu. Je to ČAJ. Vďaka čaju sa vieme dostať do podobného stavu už o niekoľko minút po jeho vypití. Najlepší je zelený a biely.

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: