Orechové guľky – vegánske, paleo, raw

Tento týždeň som na blogu písala veľa o orechoch. No nie každý má rád chrúmať celé orechy, však? A čo tak si ich natrieť na toast? V dnešnej dobe máme na výber z mnohých orechových masiel s úžasným zložením. Už nepoznáme len arašidové maslo, ale aj mandľové maslo, pistáciové maslo, a objavila som aj kešu maslo. Samozrejme, keďže sú tieto maslá vyrobené z orechov, ktoré sú síce plné proteínov, ale aj plné tukov, treba si ustrážiť zjedené množstvo. Nie je polievková lyžica ako polievková lyžica. Ruku na srdce. Polievková lyžica naložená kopcom sú vlastne dve polievkové lyžice, však? :o)

Orieškové maslá

Maslá sú vhodné nie len na natieranie, ale aj ako základ niektorých receptov. Ja milujem robiť si z nich GUĽKY. Sú bez pridaného cukru či iného sladidla. A majú pomerne vysoký obsah proteínov. Preto sú skvelé či už počas dlhšieho cvičenia, alebo po cvičení. Čo na nich milujem je, že sú pripravené rýchlo a bez pečenia. Ďalšou veľkou výhodou je, že si ich viem kamkoľvek zbaliť a dám si ich ku káve. Kľudne aj na návšteve u známych, či na besiedke v škôlke, keď čakám na deti počas krúžkov a pod. Lebo inak by mi hrozilo, že sa nakŕmim konvenčnými koláčmi a sladkosťami. A to naozaj nechcem ani ja a ani vy.

Od výmyslu sveta

Na týchto receptoch je úžasná ich variabilita. Tam kde má ísť nejaké orechové maslo, použite to, ktoré máte radi alebo ktoré máte práve doma. Tam kde treba použiť proteínový prášok, pohrajte sa s príchuťou (čokoládová, vanilková …). Do guliek môžte pridať kakaové bôby v malých zrnkách, alebo drvené oriešky ak máte radi viac štruktúry, či kokosové lupienky. Guľky si môžte obaliť v kokose či v pravom raw kakau … originalite sa medze nekladú. Nechajte sa viesť vlastnou fantáziu. Ja vám sem dám len niekoľko návodov ako na to.

Postup

Všetky ingrediencie treba vždy spolu dobre vymiešať alebo rozmixovať. Z cesta vymodelujte guľky s priemerom asi 2,5 cm. Schlaďte ich cca 30 min až 2h v chladničke či mrazničke. A nikdy nezjedzte viac ako 2 naraz! Opakujem, nikdy nie viac ako 2!! :o)

Guľky s ovsenými vločkami

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: