Šalát plný antioxidantov

Už som niekoľkokrát písala o antioxidantoch. Sú úspešné v boji proti starnutiu (Antioxidanty), chorobám (Na farbe záleží …) a dokonca zlepšujú aj náladu (Recept na dobrú náladu). Dosť na to, aby sme pochopili, že sú pre nás veľmi veľmi dôležité. Preto sú antioxidanty súčasťou môjho každého jedla. A toto je môj najobľúbenejší šalát z nich. Požičala som si ho od Danette May.

Ingrediencie

  • 100g pečených batátov
  • 60g špenátových listov
  • 50g granátového jablka
  • 1 pl slnečnicových semienok
  • štvrť červenej cibule nadrobno nakrájanej
  • soľ a korenie
  • dressing si urobíme zmiešaním 1 pl olivového oleja, pol čl horčice, 1 čl citrónovej šťavy a 1 čl balzamikového octu.

Príprava

V šalátovej miske zmiešame všetky ingrediencie na šalát. V menšej miske zmiešame všetky ingrediencie na dressing. Potom dressing vylejeme na šalát a premiešame. Aby bol šalát sýtejší, môžte si pridať do šalátu 85g uvareného chudého mäsa alebo 50g uvarenej quinoa. Vedeli ste, že quinoa je unikátny rastlinný zdroj proteínov? Obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín. Ale o tom inokedy.

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: