Na farbe záleží …

Prednedávnom som si so svojim 8-ročným synom kreslila. Keď sme skončili, chcela som mu pomôcť a poukladala som mu do peračníka farbičky. Na moje prekvapenie sa na mňa nahneval… vraj som ich uložila nesprávne, mal ich poukladané podľa farieb dúhy … pochopila som, že na farbe záleží. A nie len na farbe ceruziek, auta, či oblečenia, ale veľmi záleží aj na farbe toho, čo dávame do úst. Pre naše zdravie je veľmi prospešné jesť celé spektrum farebných rastlinných pigmentov.

Farby sú antioxidanty

Farebné potraviny sú totiž oveľa zdravšie. Prečo je to tak? Lebo obsahujú antioxidačné pigmenty. Napríklad v mrkve a v sladkých zemiakoch je oranžový  betakarotén. Paradajky sú červené vďaka antioxidačnému farbivu lykopén. Čučoriedky sú modré vďaka antokyanu.  Ja viem, príliš veľa cudzích slov… Zjednodušene, farby sú antioxidanty. Farba rozhoduje o množstve antioxidantov pôsobiacich proti starnutiu a rakovine.

Čím tmavšie tým zdravšie

Takže čím je zelenina alebo ovocie sýtejšej farby, o to viac tých antioxidantov v sebe obsahuje. Napríklad červená cibuľa má až o 76% väčšiu antioxidačnú silu ako biela. Červená kapusta má 8x viac antioxidantov ako biela, ružový grapefruit ich má viac ako žltý a červené hrozno viac ako biele … a tak by sme mohli pokračovať.

Všetky farby dúhy

Preto, ja kupujem vždy tie najčervenšie jabĺčka, najfialovejšie maliny a najtmavší šalát, aký nájdem … počkajte … šalát? Áno, šalát. Veď ten je zelený?! Áno, dobre sa maskuje. Zeleným farbivom chlorofylom. Tak ako zelené listy na stromoch. Tie však na jeseň menia farbu na oranžovú, žltú, červenú … Ibaže oni ju nemenia. Tie farby tam vždy boli. Tiež sa maskovali zeleným farbivom. A to sa v nich na jeseň začína rozkladať. Tak aj tmavozelená listová zelenina obsahuje aj ostatné rastlinné pigmenty. Preto je zo všetkých najzdravšia. Keď ju jete, jete všetky farby dúhy. :o)

Advertisement

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

3 myšlienky na “Na farbe záleží …

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: