Škorica

Antioxidant, zabijak parazitov a strážca cukru v krvi

Škorica je jedno úžasné korenie. V týchto jesenných dňoch ju milujem na teplých nakrájaných jabĺčkach. Táto kombinácia údajne zabíja parazity v tele. Škorica tiež patrí k jednému z najbežnejšie dostupných zdrojov antioxidantov. Lepšia je už len červená kapusta. Škorica je však známa hlavne schopnosťou znižovať hladinu cukru v krvi. Stačí aj jediná lyžička škorice denne, a najbližších 12 hodín vám po jedle nevyskočí hladina cukru v krvi tak prudko. Ak si však večer pred spaním dáme dve, môžme vraj “oklamať” aj výsledky testov na cukrovku.

Cejlónska v. čínska škorica

Ale pozor! Nie je škorica ako škorica. Existujú dva druhy: cejlónska a čínska. Bežne predávaná mletá škorica pochádza z čínskeho škoricovníka, pretože je lacnejší. Avšak tento obsahuje kumarín, ktorý môže vo vysokých dávkach poškodzovať pečeň. Koľko je teda priveľa? Pre deti už štvrť lyžičky škorice niekoľkokrát týždenne a pre dospelého jedna čajová lyžička denne presahuje bezpečnú hranicu maximálnej dávky. Preto, čítajme obaly! Pokiaľ nie je vyslovene napísané, že ide o škoricu cejlónsku, zrejme to bude tá čínska.

Advertisement

Autor silviamak

I am a lawyer, wife and mom of two kids. Since I was little, I seemed to easily gain weight. So basically, my whole life I used to try various diets and sports. There somewhere my sincere interest for health and food was born. I read many books and hundreds of Internet pages, I own many cook books, but it is still not clear to me ... I am not a doctor, nor a bio-chemist, maybe one day I will be a nutritionist ... at least to my family and dear friends ... I might even get a diploma in nutrition.

One thought on “Škorica

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: